עריכת צוואות

     
 

5 טיפים לעריכת צוואה נוטריונית

 
חתימת צוואה נוטריונית באמצעות שירותי נוטריון עד הבית, מסייעת בהגדלת המשקל הראייתי של הצוואה. כך, בעצם תוכלו להתבסס על הצוואה, בכדי להוכיח את זכיותיכם בפני הערכאות והרשויות השונות של אישור נוטריון וצוואות. ישנם 5 טיפים לעריכת צוואה נוטריונית. ראשית, יש למצוא נוטריון המתמחה בצוואות וחתימתן, הנוטריון ישלח את הצוואה לרשם הצוואות כך שהיא תישאר שם עד פטירת המצווה. ישנם אנשים שלא מספיקים לרשום צוואה, היות והם צעירים וחלו לפתע, גם בבית החולים, ניתן לבצע את הצוואה הנוטריונית וזה בתנאי, שישנם מסמכים רפואיים, המורים כי המצווה צלול דיו.  יש לוודא לגבי עלות הצוואה בכמה משרדי נוטריונים, כך שתוכלו לדעת מה העלות הסופית שתכלול אף את הפקדת הצוואה אצל רשם הצוואות באזור מגוריו של המצווה.

צוואה אחרונה באמצעות נוטריון
 
כל אדם, רשאי במהלך חיו לשנות את צוואתו, אם בגלל החלטות שנובעות משיקולים שונים, אם הוא במשך השנים צבר רכוש נוסף ועוד. הצוואה האחרונה, היא זאת שתכריע, לגבי חלוקת הרכוש ליורשים. מומלץ כי יהיו למצווים 5 טיפים לעריכת צוואה נוטריונית, עורך הדין והנוטריון, עשויים להעניק עצות יעילות למצווים, המעוניינים לערוך צוואה נוטריונית, כך שלא תהיינה חילוקי דעות ומריבות בין יורשיו של המצווה. יש לציין כי המחירים של צוואה נוטריונית, מעודכנים, על פי משרד המשפטים, על פי חודש ינואר האחרון השנה. בררו לגבי עלות הצוואה הנוטריונית וזאת, לאחר שיש לכם כבר את התעריפים הידועים מראש, על פי העלות שפורסמה במשרד המשפטים.

ואם המחיר ישתנה יש לכך הצדקה?
 
ישנם עוד 5 טיפים לערכת צוואה נוטריונית, למרות שצוין, כי העלות של צוואה נוטריונית היא על פי התעריפים הקבועים מראש במשרד המשפטים, ישנן צוואות מורכבות יותר, שעליהן, רשאי כל עו"ד או נוטריון, לגבות עלות נוספת, הכל על פי שיקולו של הנוטריון או העורך דין, המנסחים את הצוואה ועל פי מורכבותה. יש לוודא, כי דבריו של המצווה, ייקראו בפניו לאחר עריכת הצוואה. צוואה תקבל תוקף משפטי באמצעות הנוטריון, רק לאחר שהמצווה אישר כי זוהי צוואתו ,היא הוקראה בפניו והוא חתם עליה. בצוואה נוטריונית ישנה חתימת הנוטריון יחד עם חתמת אדומה, המאשרת כי נערכה ע"י נוטריון.