תרגום נוטריוני לספרדית

     
 

תרגום נוטריוני לספרדית

הידעתם כי ממשלת ספרד מאפשרת ליהודים מגורשי שנת 1492, ולמוסלמים מגורשי שנת 1603 לחזור לגור בספרד? הידעתם כי גם אם עץ השורשים שלכם מעורפל/מכיל מידע חסר, עדיין קיים סיכוי טוב שמשרד הפנים הספרדי יעניק לכם אזרחות? הידעתם כי לבחירת הנוטריון שלכם יש חשיבות ממש מכרעת בנושא?

המחוקק הספרדי רואה את החיבור למסורת ולתרבות הספרדית כנדבך חשוב ביותר לקבלת אזרחות

ואכן, במעמד הגשת הבקשה זכאי כל מגיש-בקשה שאושר על ידי מנגנון הפקידות בשגרירות לעבור מבחן לקבלת אזרחות. מה מכיל המבחן? ידע בדקדוק ובשפה הספרדית, שאלות ידע כללי על ספרד: עכשיו והיסטוריה, שאלות על הפלמנקו והפולקלור הספרדי, ושאלות הקשורות למלכים ואישים נוספים משושלת בית בורבון, היא שושלת המלוכה הספרדית. נשמע הרבה חומר, לא? עם אישורים נוטריונים מבוססים ומתורגמים כהלכה, גם אם הצלחתם חלקית במבחן – עדיין לפקידות הספרדית יש יותר מסיכוי טוב לתת לכם אזרחות, כי אם היא תראה שהמבחן שלכם נענה נכון חלקית, אך המסמכים המתורגמים שהצגתם מתורגמים בשפה יפה, ובניסוח על פי הניב הקסטיליאני,, הוא הניב של ספרד (להבדיל מהניב הארגנטינאי, הפרואני או של המיעוט הקטלאני בברצלונה) – מתוקף שקלול הנתונים הכולל שלכם תגדילו משמעותית את הסיכויים לקבל אזרחות.

אלו מסמכים נוטריוניים כדאי להציג בקבלת הבקשה?

מסמכים המעידים שיש בכוחכם לתרום לכלכלת המדינה: תעודות הכשרה בעבודה, תארים אקדמאים, תעודת יושר משטרתית שאין לכם עבר פלילי, וכד'. בסופו של דבר, ההחלטה של ממשלת ספרד היא כלכלית, על אף שנדמה שהיא נובעת מאלמנטים של צדק אנושי אבסולוטי גרידא. אזרח שלא הצליח במבחני האזרחות אך הוכח כאזרח סופר פרודוקטיבי, חכם ובעל ידע כנראה לא ייזנח כל כך מהר, ממש כשם שבארצות הברית אזרחים כאלו מאד רצויים מטעמי עבודה והכנסה.

מהם היתרונות שבתרגום המסמכים על ידי נוטריון? מדוע פשוט לא לתרגם לבד?

משום שבמדינה כמו ספרד שהגדירה חוק עם דרישות מאד ברורות, עם שאלות בחינה מאד ספציפיות שלא כל אחד יודע להשיב עליהן – יהיה לכם מאד קשה להתנהל עם מסמך לא מזוהה. מבחינתכם – מדובר בתואר מאוניברסיטת ירושלים, מבחינת הפקיד במשרד הפנים זה עוד נייר מבין אלפים שמוצגים לו מדי יום. עם חותמת נוטריונית יש הוכחה משפטית שמדובר במסמכי אמת שחובה להתייחס אליהם, וזאת משום שכל פקיד יודע שעורך דין מסוג נוטריון אינו ממש ממהר לשים את חתימתו כי "הלקוח אמר". על הנוטריון לבדוק שהלקוח שלו אכן למד/הוכשר/זכה במסמך אמתי, ורק לאחר מכן לחתום באפוסטיל.